MÜŞTERİ HİZMETLERİ (0212) 320 88 90
E-POSTA destek[@]lenovoservismerkezi.com
Çalışma Saati 09:00 - 19:00
Arıza Tespit Formu

Lenovo Laptop Servis

Lenovo Laptop Servis

Lenovo Laptop Servis ; Artık eski tarihlere dayanabilen bir kullanım süresi olan bilgisayarlar ülkemizde de aktif bir şekilde kullanılmaktadır. Her yaştan kişi tarafından kullanılan bilgisayarlar son zamanlarda dizüstü diye tabir edilen laptop ve notebook kullanımları ile teknolojinin tüm hizmetlerinden faydalanabilir hale gelmiştir.

Lenovo Laptop Servis

Taşınabilir olan bu cihazların kullanımı da masaüstü cihazlardan biraz daha kolaydır. Küçük alanlarda da kullanılabilen, çanta içinde taşınarak her yere götürülebilen bu cihazlar çocuklar ve yetişkinler tarafından aktif olarak kullanılmaktadır.

Lenovo servisleri olarak cihazların arıza yapmaması için mutlaka cihazların aralıklı süreçlerde bakıma tabi tutulmasını tavsiye etmekteyiz. Bakımı aralıklı süreçlerde yapılan laptop ve notebook tipi dizüstü taşınabilir cihazların hiçbir şeklide arıza çıkartmadan uzun bir süre kullanıldığı gözlemlenmektedir. Hatta bu cihazlar bakımları yapıldığında kullanım ömürlerini tamamlasalar bile kullanımı yapılabilir halde olabilirler.

Lenovo servisi olarak vermiş olduğumuz tamir ve bakım hizmetleri aşamasında siz değerli müşterilerimizin bizlere teslim etmiş olduğunuz laptop ve notebook bilgisayarlarınızın içeriğinde bulunan verileri hiçbir şekilde üçüncü bir kişiyle paylaşmadan laptop ve notebook bilgisayarlarınızın tamirini yapmaktayız. Cihazlarınızın içinde bulunan kayıtlı verilerin kaybolmaması için tüm çalışmaları gerçekleştirerek siz değerli müşterilerimizin memnuniyetini kazanmayı hedeflemekteyiz.

LCD Florasan Arızaları

İnvertördeki arızalar ve lcd ekranlarında bulunan florasan arızaları aynı belirtiyi gösteren arıza çeşitleridir. Florasan arızalarında ekranda görüntü hususunda çok silik bir görüntü gelir. Florasan arızaları ekran görüntüsünde belli belirtisiz görüntüler vermeye başladığında bu parçanın değiştirilmesi gerektiği anlaşılmalıdır. Ekranın da daha sonradan arızalanmasına neden olabilecek bu arıza türü Lenovo yedek parça satışı ve montajı yapan firmamız tarafından baş edilebilir arıza çeşitlerinden birisidir.

Florasan arızaları cihazlara yapılan yıllık ve altı aylık bakımlar sonrasında ertelenebilecek arıza türleridir. Bu arıza türü bilgisayarlarda çok sık görülmese de florasan arızaları cihazlarda görüldüğünde cihazın kullanımı zorlaşır. Florasan arızalarında cihazın kullanımını zorlaştırma nedenleri ekranda görüntünün çok silik olması, video izleme sürecinde veya resim izleme sürecinde cihazın sürekli olarak ekranında görüntülerin kaymasıdır. Florasan değişimi yapılan cihazlar daha önce ekran parlaklığı ile kullanılabildiği gibi kullanılmaya devam edilebilir.

 

Comments are closed.

Call Now ButtonHemen Ara..